Festival

Zaterdag 26 juni
20:30 | Kerkrade – Abdijkerk Rolduc
Tjeu Zeijen

Maandag 28 juni
13:00 | Orgelfietstocht Echt, Stevensweert, Ohé en Laak en Dilsen (B)
Vertrek: St. Landricuskerk Echt

Woensdag 30 juni
20:00 | Eys – St. Agatha
Tannie van Loon (Waalre) m.m.v. Tom Koster (trombone)
Werken van Sweelinck, Mozart, Schubert, Guilmant.
Aantal bezoekers volgens de geldende maatregelen, zie onze website www.orgelkringwijlre.nl

Openingsconcert Orgelfestival Limburg 2021
Vrijdag 2 juli

Vanwege overheidsmaatregelen i.v.m. COVID-19 is dit concert
verschoven van 25 juni naar 2 juli

20:00 | Nederweert
Ruud Huijbregts m.m.v. koperkwartet bestaande uit musici van Phion, het orkest van Gelderland en Overijssel o.l.v. Jacq Sanders

Zaterdag 3 juli
20:00| Vrangendael/Sittard – Christus’ Hemelvaart
Hans Leenders m.m.v. Ricarda Schumann (traverso) en Elke Janssens (sopraan)
Werken van G. Böhm, A. v/d Kerckhoven, H. Purcell, D. Buxtehude, en Klaas Remerie (première van Aria on a traditional Irish blessing)

Zaterdag 3 juli
20:15| Mheer – St. Lambertus
Arno Kerkhof m.m.v. Vincent Kusters

Maandag 5 juli
20:00| Klimmen – St. Remigius | Vrije gave
Ingrid de Bruin en Clemens Oomen (orgel) m.m.v. Frans Budé (voordracht poëzie)
Werken van Beethoven, Ravel, Haselböck en Hilscher, en gedichten van Frans Budé, thema: Reiziger
Aantal bezoekers volgens de geldende maatregelen, zie onze webpagina op www.parochie-voerendaal.nl

Maandag 5 juli
20:00| Susteren – St. Amelbergabasiliek
Christine Moraal
Met werken van o.a. Sweelinck, Reincken, Guy Bovet en Bartok.

Woensdag 7 juli
20:00 | Geulle a/d Maas – St. Martinus
Rob Waltmans m.m.v. Sopranenkwartet Kidonitsa (Anke Segers, Ans Slangen, Fleur Franssen en Irmgard Roebroeks) en Carlijn Segers (altsaxofoon)

Donderdag 8 juli
20:00 | Houthem – St. Gerlachus
Bart Rodyns
Werken van Sweelinck, Pachelbel, Muffat, Bach en Brahms

20:15| Mheer – St. Lambertus
Ad van Pelt

Vrijdag 9 juli
20:00| Roggel – St. Petrus
Pieter Dirksen m.m.v. Diederik van Dijk (cello)

Zaterdag 10 juli
20:15| Eckelrade – St. Bartholomeus
Manuel Tomadin

Zondag 11 juli
15:00 | Panningen – Missiehuis
Nick Goudkuil
werken van J. Langlais, Rachmaninov, N. Goudkuil, M. Dupré en J. Alain

16:00 | Venlo – St. Martinusbasiliek
Theo Hes m.m.v. Jacq Sanders (trompet), Bas van Gestel (trompet) en Nienke Nelissen (solozang)

Maandag 12 juli
20:00| Echt – St. Landricus
Matthias Sars

Maandag 12 juli
20:15| Mechelen – St. Johannes de Doper
Léon Berben

Donderdag 15 juli
20:00 | Houthem – St. Gerlachus
Bart Jacobs
Werken van Clérambault, Bach, Müthel en Reitze Smits

20:15 | Gronsveld – St. Martinus
Poppeia Berden m.m.v. Eva Diederix (zang)

Vrijdag 16 juli
20:00 | Geleen – St. Augustinus
Tjeu Zeijen m.m.v. Claudia Heimonen (cello) en Wilfred Sassen (viool)
Een combinatie van klassiek en modern, werken van Bach, Boëly, Pierné, Gliere, Rheinberger, Dupré, Wammes en Franck.

Zondag 18 juli
15:00| Roggel – St. Petrus
Jan van de Laar

Zondag 18 juli
16:00 | Lottum – St. Gertrudis
Geert Verhallen m.m.v. Roel Verheggen (dwarsfluit en zang) en Anneke Miggiels (zang)

Maandag 19 juli
20:00 | Valkenburg a/d Geul – St. Nicolaas en Barbara
Arno Kerkhof bespeelt zijn mobiele Italiaans orgel gebouwd door Marc Nagels (2018)
Rondom Sweelinck
Inleiding om 19:15

Woensdag 21 juli
20:00 | Valkenburg a/d Geul – St. Nicolaas en Barbara
Arno Kerkhof bespeelt zijn mobiele Italiaans orgel gebouwd door Marc Nagels (2018)
Rondom Frescobaldi
Inleiding om 19:15

Donderdag 22 juli
20:00 | Houthem – St. Gerlachus
Pieter van Dijk m.m.v. Elina Keijzer (blokfluit) en Maaike van Dijk (viool)
Werken van Sweelinck, Castello, Couperin, Telemann en Bach

20:15 | Mheer – St. Lambertus
Liene Madern-Stradina

Vrijdag 23 juli
20:00 en 21:15| Voerendaal – St. Laurentius | Vrije gave
Orgelestafette, twee concertjes van drie kwartier met een half uur pauze ertussen
Erika Tieleman en Frans Jespers (quatre mains), 20.00-20.45 uur
Werken van Sweelinck, Mozart (40ste symfonie), Dom Benoît
Anja Hendrikx en Rob Waltmans, 21.15-22.00 uur
Werken van Noble, Zipoli en Piazzolla
Aantal bezoekers volgens de geldende maatregelen, zie onze webpagina op www.parochie-voerendaal.nl

Zondag 25 juli
16:00 | Meerssen – Basiliek van het Heilig Sacrament
Rob Waltmans en Nicole Commissaris-Knops (orgel) m.m.v. Mirjam Erkens (sopraan)

Woensdag 28 juli
20:00 | Roermond – St. Christoffelkathedraal
Jean-Pierre Steijvers
Herdenkingsconcert sterfdag J.S. Bach

Donderdag 29 juli
20:00 | Houthem – St. Gerlachus
Remy Syrier m.m.v. Elke Janssens (sopraan)
Werken van Banchieri, Monteverdi, Couperin, Campra, Bruhns en Bach

Vrijdag 30 juli
20:00 | Wijlre – St. Gertrudis
Stefan Emanuel Knauer (Erkelenz)
Werken van Sweelinck, Marchand, Mendelssohn, De Lange, Bach
Aantal bezoekers volgens de geldende maatregelen, zie onze website www.orgelkringwijlre.nl

Zaterdag 31 juli
20:15 | Elsloo – St. Augustinus
Fabiënne Crutzen
Orgel en Dansen

20:30 | Kerkrade – Abdijkerk Rolduc
Tjeu Zeijen m.m.v. Harrie Ries (trombone)

Zondag 1 augustus
16:00 | Nuth – St. Bavo
Jo Louppen

Dinsdag 3 augustus
20:00 | Maastricht – Onze-Lieve-Vrouwebasiliek
Ignace Michiels
Muzikale orgelreis doorheen Duitsland en Frankrijk
Werken van Lübeck, Bach, Mendelssohn, Rheinberger, Karg-Elert, Stamm, Saint-Saëns, Dupont en Grison

Donderdag 5 augustus
20:00 | Houthem – St. Gerlachus
Matthias Havinga
Werken van de Grigny, Sweelinck, Rameau en Bach

Vrijdag 6 augustus
12:30 | Maastricht – Onze-Lieve-Vrouwebasiliek
Andreas Hoffmann
Avé Maria
Werken van Krebs, Scheidemann, de Grigny en Bach

Zaterdag 7 augustus
SOL Open Orgeldag

Zaterdag 7 augustus
20:00 | Weert – Franciscus Huis
Aart Bergwerff

Zaterdag 7 augustus
20:15 | Eckelrade – St. Bartholomeus
Sjef Streukens

Slotconcert Orgelfestival Limburg 2021
Zondag 8 augustus

16:00 | Vrangendael/Sittard – Christus’ Hemelvaart
Pieter Dirksen m.m.v. Quirine van Hout (barokviool)

Werken van M. Ucellini, J.P. Sweelinck, J.H. Schmelzer, J.C. Kerll, G. Muffat en J.S. Bach

Alle concertgegevens zijn onder voorbehoud.

Laatst bijgewerkt op 13 juni 2021